Tedavi Sayfası

Deri Kanseri

Deri Kanseri Nedir?

Deri kanseri en çok rastlanılan kanser türüdür. Deri kanserinden kaynaklanan ölümler her yüz hastadan ikisinde görülmektedir.

Deri Kanserinin Belirtileri:

Deriş kanseri genellikle deride ani şişmeler ve uzun süreler boyunca iyileşme göstermeyen yaralar ile ortaya çıkmaktadır. Vücutta var olan benler veya çiller aslında özel takip gerektirmektedir. Çünkü bu izlerde büyüme veya değişi olması deri kanserinin başlangıcı olarak kabul edilebilir. Belirtiler görüldüğü anda bir doktora başvurulmalıdır. Çünkü erken teşhis özelliklede deri kanserinde hayat kurtarmakla birlikte bir de iyileşmesini kalıcı olarak etkilemektedir.

Deri Kanseri belirtileri, deri kanseri tedavisi, deri kanseri nedenleri, deri kanseri teşhisi

Deri Kanserinin Nedenleri:

Genel olarak güneş ışınlarına çok fazla maruz kalan insanlarda ve X ışını dediğimiz etkili olan ışınlarla karşılaşmak deri kanseri riskini arttırmaktadır. Kömür ve arsenik ile temas kurmak ve aile bireylerinde kanserin görülmesi deri kanseri riskinizi olumsuz yönde etkilemektedir. Bununla birlikte açık tenli kişilerde ve açık saç ile göz rengine sahip olan kişilerin deri kanserine yakalanması çok yüksektir. Ekvator bölgesinde olan ve yüksek kesimlerde oturan insanların güneşle teması çok olduğu düşünülürse eğer kanser risklerinin çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Deri Kanserinden Korunmanın Yolları:
öncelikle ultraviyole ışınlarına maruz kalmamak için fazlaca güneşin altında durmaktan ve güneşlenmekten çekinmelisiniz. Güneş kremi kullanmanız ultraviyole ışınlarının etkisini azaltmaktadır. Açık renkli kıyafetler ışığı yansıtacağından tercih edilmelidir. Solaryuma giren kişilerin ileride deri kanserine yakalanmalarının çok olası olduğunu da gözden kaçırmamak gerekmektedir.

Deri Kanserinin Tedavisi:

Erken teşhisin önemli olduğunu tekrar hatırlatmak ile beraber genel olarak sorunlu alan cerrahi olarak kesilip çıkartılmaktadır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.