Tedavi Sayfası

Çocuklarda Utangaçlık

Çocuğunuz utangaç ise, bu sorunu yenmeniz için yapabileceğiniz en faydalı şey, çocuğunuza değer verdiğinizi ve sözlerinin sizin için ne kadar değerli olduğunu göstermenizdir. Utangaçlık için önerilmekte olan doğal sağlık tedavilerini de denemeniz faydalı olabilir.

utangac

Doğal sağlık tedavileri:
■ Homeopati tedavisi uzun vadeli olarak uygulanmalıdır. Çocuğunuzda gözlemlediğiniz utangaçlık kronik bir hal almışsa ve başka insanlarla olan ilişkilerini de ciddi bir şekilde etkiliyorsa, homeopati alanına başvurmanız gerekmektedir. Utangaçlığa neden olan farklı durumlar farklı şekillerde tedavi edilebilir:
• Çocuğunuz sürekli kızanp bozanyorsa, rüzgârgülü adlı bitkiyi kullanabilirsiniz.
• Yeni bir durumla ya da yeni bir kişi ile karşılaştığında utangaçlık duygusu hisseden çocuklar için “lycopodium” adlı bitki kullanılabilir. Utandığını belli etmek istemeyen ama utangaçlık duygusundan çok olumsuz etkilenen çocuklarda da bu bitki kullanılabilir.

Çocuğunuz sürekli endişeli ise ve her an rahatlatılmak istiyorsa, korkudan yüzü solgunlaşıyorsa, homeopati uzmanlarınca hazırlanan fosfor maddesini deneyiniz.
• Homeopati alanında “silicea” adı ile bilinen seyrelti sürekli ağlamaklı bir halde olan çocuklar için uygundur.
■ Çiçek esansları da utangaçlık sorununun giderilmesinde oldukça faydalıdır. Misk otu olarak bilinen ot utangaç, sinirli ve yanakları hemen kızaran çocuklar için kullanılabilir. Çocuğunuz utangaç ise, yeni insanlar ile tanışmaktan, doğum günü partilerine gitmekten ve yeni ortamlara gitmekten hoşlanmayabilir. Şimal çamı güvensizlik duygusu yaşayan ve kendisini başkalarından daha aşağı gören çocuklar için uygundur. Karağaç aile, dersler, arkadaş ortamı ve benzeri nedenlerle kendisini aşırı baskı altında hisseden çocuklar için kullanılmaktadır. Homeopati alanında “cerato” olarak bilinen bitkinin esansı kendi kararlarına güvenmeyen ve çevresinden sürekli tesdik bekleyen çocuklar için uygundur.
■ Stresle mücadeleye iyi gelen her türlü terapi utangaçlık sorununa da çözüm olabilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.