Tedavi Sayfası

Kulak akıntısı

Kulak akıntısı; kulak kirinin, iltihabın, kanın kulaktan akması anlamına gelir. Genellikle kulaktan dışarı doğru akan akıntı, kulak kiridir. Lakin herhangi bir tahriş veya enfeksiyon sebebi ile de kulak akıntısı olabilir. Kanlı kulak akıntısı veya beyaz, sarı renkli kulak akıntıları kulak zarında meydana gelen yırtılma ile gelişebilir. Bu tip durumlarda vakit geçirmeden doktorunuza görünmeniz gerekir. Zira basit bir sebepten kula akıntısı olabileceği gibi, işitme kaybına kadar sebep olabilecek ciddi nedenler söz konusu olabilir.

Kulak akıntısının sebepleri nelerdir?

Herhangi bir enfeksiyon meydana gelmesi.
Yüksek sese maruz kalmak veya uçaklardaki ani basınç değişiklikleri
Egzaman gibi bazı cilt sorunları
Kulağa kaçan yabancı cisimler kulak akıntısına sebep olabilir.

Kulak akıntısı

Hangi durumlarda doktora başvurulmalıdır?

Kulak akıntısı sarıya kaçan bir renk almış ise,
Kanlı akıntı geliyorsa,
Kulak akıntısı başa alınan bir darbe sonrasında meydana gelmiş ise
Kulak akıntısı 5 gün olmasına rağmen hala devam ediyorsa,
İşitme kaybı baş göstermeye başlamış ise vakit kaybetmeden doktora gidilmelidir.

Kulak akıntısı tedavisi

Kulak akıntısı şikayetiniz varsa hastanede KBB doktoruna muayene olmalısınız. Kulak akıntısının sebebini bulmak için kulak akıntısının ne zaman başladığını ne ararlıklarla ve ne kadar yoğunlukta olduğunu, ağrı ya da acı hissi duyup duymadığınız, herhangi bir darbe alıp almadığınızı doktorunuza bildirmeniz gerekir. Kulak akıntısının sebebine göre doktorunuz ilaç tedavisine, damla tedavisine başlayacaktır.

Etiketler:

Kulak akıntısı Hakkında Yapılan Yorumları

 1. Nurcan dedi ki:

  Selamün Aleyküm Hocam.Kulağım yaklaşık 1 aydır hep kaşınıyordu ciddiye almadım.Her gün temizlememe rağmen çok fazla kirli oluyor.Sonra beyaz bir sıvı geldi arada bugünde çok az kan geldi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

 2. Kader kaya dedi ki:

  Kualğımdan siyahımsı bir akıntı geliyor daha bu sabah başladı birazda ağrı yapıyor nedeni ne olabilir endişelniyorum

 3. nese dedi ki:

  hocam iki gundur cocuğun kulağından sarı sıvı geliyor hafif kokulu iki yasında ne yapalım

 4. ersoy dedi ki:

  Yaklaşık 1 haftayı geçen bir süredir kulağımda akıntı (beyazımsı sürekli bir akıntı çok kötü kokulu değil ve kan görmedim) söz konusu orta kulak iltahabı için antibiyotik kullandığım halde geçmedi.ağrı yok fakat gün geçtikçe dolgunluk hissi ve işitmede azalma olduğunu hissediyorum.benim şöyle bir sıkıntım var denizci olduğum için şuan denizin ortasındayım ve doktora gitmem en az 20günümü daha alır.ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

  • admin dedi ki:

   Ersoy bey,
   Öncelikle çok geçmiş olsun. Size nacizane tavsiyemiz şudur. Bir yakınınız kbb uzmanı bir doktora randevu alıp gitsin ve aynen bu durumunuzu izah etsin, doktorda eminim ki yakınınızı en doğru şekilde yönlendirecektir. Bu tür sağlık sitelerinin büyük çoğunluğunda site sahipleri doktorlardan oluşmuyor o yüzden bizim sitemiz gibi diğer sitelerden ancak tavsiye niteliğinde cevaplar alabilirsiniz ama bir eş veya dostunuz doktora gidip bunu anlatırsa hem sizin için daha iyi olur hemde daha doğru yanıtlar ve tedavi almış olursunuz.

 5. :’( dedi ki:

  Yemek yerken ve yutkunurken olusuyor

 6. :‘( dedi ki:

  Hocam sol kulagımda arada bir oluşan cıt çıt sesi var.başka hiç bir sıkıntım yok(başdönmesi, bulantı vs.) sebebi ne olabilir?

 7. sezen dedi ki:

  Hocam bugun 4 gun ve kulagimdan akan sarimsi su ve kan hala dinmedi.Doktora bash vurdum antibiotik ve damla kullaniyorum su an,ama agrisi ve akintisi hala dinmish degil.Ne olur biseyler onerin bana,dayanilmaz bir aci bu,geceleri uyku uyuyamiyorum.

 8. emel dedi ki:

  Hocam nolur yardım edin 4 gün dur kulağım çok ağrıyor gittim doktora alkol ve alüminyum damla verdi bide antibiyotik ama hiç fayda etmedi ve bugünde aralıklarla sarı sıvı halinde kulağımdan akıntı geldi ağırdan duramiyorum hocam nolur bi yardım edin biseler soyleyin çok caresizim

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.