Tedavi Sayfası

Ateş

Kişinin vücut sıcaklığında meydana gelen yükselmeye ateş denir. Vücut sıcaklığı, vücudun bütün bölgelerinde aynı derecede olmaz. Ayrıca, gün içinde vücut sıcaklığı 0,5 derece kadar değişmektedir. Örneğin sabah saatlerinde vücut ısısı düşükken, akşam saatlerinde vücut ısısı yükselir.Bedenin ısısı genelde 36 ila 37,5 arasında olduğunda normal kabul edilir. Kişinin ateşi yükseldiğinde titreme, üşüme, huzursuzluk, iştahsızlık, kabızlık, baş ağrısı, sayıklama, havale, koyu renk idrar gibi şikayetler baş gösterir.

yüksek ateş, yüksek ateş nedenleri
Ateş yükselmesinin sebepleri arasında grip, nezle, soğuk algınlığı, bronşit, kulak iltihapları, böbrek hastalıkları, bağırsak iltihapları, bademcik iltihapları sayılabilir.
tedavisi içn, öncelikle sebebinin belirlenmesi ve sebebe göre tedavi uygulanması gerekir. Özellikle çocuklarda görüldüğü zaman vakit kaybetmeden hastaneye gidilmelidir. Zira havale geçirilmesi gibi çok ciddi bir risk yaşanıyor olabilir.

Etiketler: , , , , ,
Gelen Aramalar:ateş hastalığı,yhs-ddc_bd,yüksek ateş ve ishal,yüksek ateş göz kanlanması,yüksek ateş ishal,ateş göz kanlanması yaparmı,ateşi olan çocuklarda göz neden kanlanır,Cocuklarda yuksek atesten goz kanlamasi olurmu,yetişknlerde ateş yükselmesi araklıklarla tekrarlıyorsa

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.