Tedavi Sayfası

Bademcik İltihabı

Bademcik İltihabı Nedir?

Bademcikler vücudun savunma mekanizmaları arasında sayılabilirler. Bademciklerde oluşan iltihaplanmalar ise bademcik iltihaplanması olarak adlandırılırlar. Bademcik iltihabının görülme yaş aralığı olmamasına rağmen özellikle 9 ve altındaki yaş aralıklarında sık görüldüğünü söyleyebiliriz. Fakat bademcik iltihabı aslında çok kötü diye tabir edebileceğimiz bir hastalık değildir. Çünkü bademciklerin iltihaplanması onların normal çalıştıklarını vücut için savunma mekanizması oluşturduklarını göstermektedir. Fakat bademcik iltihaplanmalarının sadece bademciklerin çalıştığının bir göstergesi olarak görülmesi ve önemsenmemesi yanlıştır. Bademcik iltihaplanmalarının önemsenmemesi ve tedavi edilmemesi başka hastalıkların tetiklenmesine neden olabilmektedir.
Bademcik İltihabı Belirtileri
Bademcik iltihaplanmaları kendisini tek bir yolla göstermemektedir. Bademcik iltihapları bünyeye farklı yönlerde olumsuz etki gösterirken başlıca görülen belirtiler arasında baş ağrısını, boğaz ağrısını, yüksek ateşi ve titremeyi gösterebiliriz.

Bademcik İltihabı

Bademcik iltihabı Tedavisi

Bademcik iltihabı tedavisi için ilaçlardan faydalanılabileceği gibi bitkisel yöntemlerle hazırlanan karışımlardan ve çaylardan da faydalanılabilmektedir. Bitkisel antibiyotik olarak sayabileceğimiz ekinezya, sarımsak ve adaçayından hazırlanan çayların kullanımı bademcik iltihabının tedavisinde olumlu sonuçlar verecektir. Bademcik iltihabı tedavisinde kullanılacak olan sarımsağın her gün düzenli olarak 2-3 diş çiğnenmesi gerekmektedir. Fakat sarımsağın rahatsız edici kokusunun önüne geçmek için bademcik iltihabı tedavisi için kullanırken direkt çiğnemek yerine yemeklere katmak veya cacık yaparak tüketmek daha avantajlı olacaktır. C vitamini bakımından zengin besin maddelerinin tüketilmeye dikkat edilmesi ve kekiğin gargara yapılarak boğazın rahatlatılmaya çalışılması da bademcik iltihabında kullanılan bitkisel yöntemler arasında sıralanabilir.

Etiketler: ,

Bademcik İltihabı Hakkında Yapılan Yorumları

  1. Figen dedi ki:

    mrblar.iki gun once hafif ateslendim(37.5) ve cok idasizlhm.bogazim cok hafif agriyodu.ertesi gun uyandigimda bogazim tek tarafli sismis yutkunmakta cok zorluk cektim.aksam uzeri cok az inmis gibi geldi.bugun 3 gun ve bogazimin tek tarafi hala sis,sanirim bademcik dedigimiz yer.ve yutkunurken hala dunki gibi olmasada aciyor.sebebi nedir?int.okuduklarim beni biraz korkuttu.tek tarafli olunca bademcik timoru olabilir yaziyordu.bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.iyi calismalar

  2. Murat dedi ki:

    arkadaşlar bademcik için en faydalı şey gülsuyu içinben yıllardır bademcik hastalığını çektim ve çok sayıda penisilin penadur gibi iğneler yedim.sonunda Bu illetin çaresini buldum gülsuyu içtiğinizde bademcikleriniz şişmiyor ve ateşiniz varsa düşüyor.2+3 gün boyunca için ve yararını göreceksiniz.İnanın ki penisilin den daha etkili.Ateş düşürücü özelliğide vardır gülsuyunun.bana dua edeceksiniz inanın.benim gibi birinin bademciğine iyi geldiyse ve çok ağır geçirirdim bademcik hastalığını siz düşünün artık.mutlaka deneyin pahalı bişey değildir gülsuyu…4 TL filan fiyatı…her yerden bulabilirsiniz.Allah şifa versin…

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.