Tedavi Sayfası

BOTOX – Botoks

BOTOX – Botoks Nedir?

Botox (Botulinum toksini), sinirde meydana gelen uyarıların adaleye ulaşmasını önleyerek etki göstermektedir. Bu şekilde kasın kasılması önlenmiş olur. Yalnız bu etkilerin tamamı geçicidir. Kaslarda kalıcı bir farklılığa sebep olmaz.
Cildin altındaki özellikle yüz bölgesindeki cildin altın bulunan kaslara botox uygulanarak cilt kırışıklarının yok edilmesi sağlanır. Adalelerde kasılma olmayınca adalenin üzerinde bulunan derideki kırışıklıklar görülmez hale gelir.
Botox, kişinin yüzündeki kırışıklıkları ortalama 6 ay süre ile gözle görünmez etki verecek kadar yok edilmesini amaçlar. Yani güvenilir bir merkeze botox yaptırıldığında, yüz bölgesindeki kırışıklılardan 6 ay kadar kurtulmak mümkün.

BOTOX - Botoks
Botox genelde göz çevresindeki kırışıklıklar için, alındaki kırışıklıklar için, dudak üstü ve dudak kenarındaki kırışıklıklar için kullanılır.
Kırışıklıkların tedavisinin yanında botox bir de terlemeyi önlemek için uygulanır. Özellikle yaz aylarında çok fazla terleyen kişiler, özellikle ıslak koltuk altı görüntüsünden rahatsız oldukları için, yaz mevsiminde koltuk altlarındaki terlemeyi önleyici botox yaptırırlar. Bu uygulamada ortalama 4-6 ay kadar devam eder ve kişi koltuk altları 4- ay kadar botox sayesinde terlemez.
Bunların dışında bitmek tükenmek bilmeyen migren ağrıları içinde, botox uygulaması çok fayda getirmektedir.
Botox uygulaması 18 ila 65 yaş arasındaki kişilere yapılabilmektedir.
Botox yaptırılacak merkez mutlaka güvenilir ve gerekli izin belgelerine sahip bir merkez olmalı ve botox yapacak kişide kesinlikle hekim olmalıdır.
Botox ilacı çok pahalı bir ilaçtır bu sebeple ucuz botox uygulamalarından kaçınmak gerekebilir. Ortalama bir botox fiyatı 400 dolar civarı olabilmektedir. Ancak bu fiyat bölgeye göre değişebilir.
Botox uygulaması 15 dakika kadar sürer ve bölgeye çok ince uçlu iğneler ile girilir.
Botox etkisi ortalama 6 ay sürer ve 6 ay sonra bölge eski görünümünü alır.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.