Tedavi Sayfası

Göğüs küçültme estetik ameliyatı

Estetik ameliyatlar içersinde göğüs küçültme ameliyatı da en çok tercih edilen estetik ameliyatlar içinde yer alıyor. Kadınlar sırt ağrılarından, istediği gibi kıyafet bulamamaktan ve daha bir çok sebepten dolayı estetik göğüs küçültme ameliyatına başvuruyorlar.

Hastalar genelde göğüslerinin ağırlıklarından dolayı duydukları rahatsızlık nedeniyle Meme küçültme operasyonu olmak isterler.Göğüs Küçültme operasyonu için uygun bir aday mıyım?Aşağıdaki durumlardan bir yada bir kaçını yaşıyorsanız, sizde Meme Küçültme operasyonu için uygun bir adaysınız demektir;

Göğüsleriniz diğer vücut hatlarınıza göre orantısız ise,
Uçları aşağıya doğru sarkan büyük ve ağır göğüsleriniz var ise,
Bir göğüsünüz diğerinden daha büyük ise,
Göğüslerinizin ağırlığından dolayı oluşan boyun ve sırt ağrılarınız varsa,
Göğüsleriniz arası tahriş oluyorsa ,
Göğüslerinizin büyüklüğünden dolayı fiziksel aktiviteleriniz kısıtlanıyorsa,
Göğüslerinizin büyüklüğünden dolayı mutsuzsanız ve kendinize özgüveniniz yoksa,

Yukarıdaki belirtiler sizde oluşmuş ise göğüs Küçültme operasyonu için uygun adaysınız demektir.Meme küçültme operasyonu her yaşta olunabilir, fakat plastik cerrahları bu operasyonu meme gelişimini bitirdikten sonra yapmayı uygun bulur.

Göğüslerin büyüklüğünde ve şeklinde doğumun ve emzirmenin de çok büyük etkisi vardır. Bununla beraber, birçok kadın çocuk doğurmadan önce bu operasyonu geçirmek istemektedir. Eğer ileride çocuk doğurmayı ve emzirmeyi düşünüyorsanız, bu durumu plastik cerrahınız ile konuşmalısınız.

Operasyona nasıl hazırlanmam gerekiyor?
Yaşınıza, aile özgeçmişinize( ailenizde göğüs kanseri varsa) bakarak, doktorunuz operasyondan önce ve sonrasında mamografinizi görmek isteyebilir. Bu durum göğüs dokularınızda oluşabilecek her türlü değişikliği ortaya çıkaracaktır. Meme küçültme operasyonundan sonra, göğüs egzersizlerine devam edebilirsiniz. Meme küçültme operasyonu göğüs kanseri riskini artırmaz.

Eğer sigara kullanıyorsanız, operasyondan önce sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca, aspirin antibiyotik gibi ilaçlar kanamayı artırdığından operasyondan önce bu ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca doktorunuz size operasyon öncesi uymanız gereken kuralları anlatacaktır.

Meme küçültme operasyonundan sonra hastanede kalabilir yada geceyi evinizde geçirebilirsiniz. Eğer hastanede kalırsanız, bu bir geceden uzun olmaz. Hastanede kalınyada kalmayın, her iki durumda da size refakat edecek birinin yanınızda olması şarttır.

kaynak: dr-fatihdagdelen.com


Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.