Tedavi Sayfası

BASUR- HEMOROİT

Hemoroit Nedir?

Hemoroit halk arasında daha çok basur olarak bilinmektedir. Ülkemizde her üç kişiden biri bu rahatsızlığı yaşamaktadır. Basur makat bölgesinin damarlarının genişlemesi sonucu oluşan bir hastalıktır. Kalıtımsal özelliği vardır. Dengeli beslenme ile kontrol altında tutulabilir. Kesin tedavi istiyorsanız eğer cerrahi müdahale şarttır.

Hemoroit Belirtileri:

Oturmakta güçlük çekilir. Bunun yanında kanama başlamaktadır.

Hemoroitin Nedenleri:

Kronik kabızlık damarları zorladığı için hemoroit oluşumu normaldir. Şişmanlık ve aralıksız hamile kalmak da basura davetiye çıkartır. Soğuk yerlerde oturmak, gün boyu hareketsiz kalmak, bazı bağırsak hastalıkları da basurun oluşmasında en büyük yardımcılardır.

Hemoroitten Korunma Yolları:

Lifli besinler tüketmeli ve bol su içmeye özen göstermelisiniz. Dar giysilerden kaçınmalı ve ağır yükleri kaldırmaya çalışmamalısınızdır.

BASUR- HEMOROİT

Hemoroit Tedavisi:

Basur kanamaları çok önemli olmakla beraber aşırı derecede kanama olması durumunda doktorunuza danışmalısınız. Kanama az olsa bile bu sizde bir kansızlık yaratacaktır. Basur tedavisi çok korkulan ve çekinilen bir tedavi gibi olsa da gelişen teknolojiler ile çok rahat uygulama yapılabilmektedir. Tedavi için muhakkak ki bir doktora başvurmalısınızdır.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.